:: Miejski Dom Kultury w Oleśnie :::...
BIP

Kontakt

Miejski Dom Kultury
ul. Wlk. Przedmieście 31
46-300 Olesno

tel. 34 358 24 45
fax. 34 358 28 30
e-mail: mdkolesno@go2.pl
facebook: http://www.facebook.com/MDK.Olesno

Administracja

Administracja pracuje w dni robocze w godzinach 8:00 - 16:00.

Zajęcia

Zajęcia odbywają się w godzinach 15:00 - 21:00 w dni robocze oraz soboty i niedziele według zaplanowanych imprez.

MDK Olesno

Archiwum aktualności

< poprzednie | 1 | następne >

Dni otwarte NBP

Znalezione obrazy dla zapytania nbplogo

 

W roku obchodów setnej rocznicy uchwalenia nazwy złoty dla waluty Rzeczypospolitej Polskiej Narodowy Bank Polski zaprasza na spotkania z bankiem centralnym. Oddział Okręgowy NBP w Opolu oraz Burmistrz Olesna zapraszają wszystkich przedsiębiorców oraz mieszkańców do udziału w Dniu Otwartym 11 października o godzinie 17:00 w Miejskim Domu Kultury w Oleśnie.
Wydarzeniem towarzyszącym będzie koncert Justyny Szafran-wokalistki Teatru Kapitol i laureatki głównych nagród na XVII Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

 

więcej...


KLUB DOBREGO FILMU

Po wakacyjnej przerwie wracamy z Klubem Dobrego Filmu. 18 października godz. 18,00 obejrzymy "Powrót Bena" -amerykański film dramatyczny z 2018 roku w reżyserii Petera Hedgesa. Główne role w filmie zagrali Julia Roberts oraz Lucas Hedges
Tytułowy Ben to młody chłopak, który niespodziewanie pojawia się w domu swojej rodziny tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Matka nie posiada się z radości. Jej marzenie o wspólnej Gwiazdce właśnie się spełniło. Ale pierwszą rzeczą, którą robi na widok syna, jest schowanie wszystkich leków oraz biżuterii. Ben jest bowiem narkomanem. I nie po raz pierwszy powraca do domu czysty, by szybko powrócić do nałogu. Kobieta jest pełna nadziei, że tym razem będzie inaczej. Widok tryskającego energią syna napawa ją optymizmem. Ale nieufność i lęk pozostają. Prowadzi to do emocjonalnej kwadratury koła. Nie jest w tym osamotniona. Ben przeżywa podobne rozterki. Z jednej strony stara się pokazać jako osoba otwarta, nastawiona pozytywnie na przyszłość. Co chwilę jednak rozpłaszcza go rzeczywistość – pokusami, nieufnością bliskich, przypomnieniem tragicznych wydarzeń z przeszłości.
Najnowszy film Petera Hedgesa przypomina bowiem, że nadzieja umiera ostatnia. Nie pozwala ruszyć ludziom z własnym życiem, sprawia, że pozostają w zawieszeniu, licząc na nowe otwarcie, podczas gdy w głębi duszy wiedzą, że czeka ich tylko kolejna porcja bólu i zmartwień.

więcej...


Dokumentalna Odsłona Kina - Free Solo

FREE SOLO -  Free Solo zachwyca i zdumiewa widokami, ale ukazuje też motywacje ekstremalnego wspinacza. Często niezrozumiałe dla postronnych, którzy nie wiedzą, po co ryzykować życie dla czegoś tak błahego jak sport wyczynowy, uprawiany w dużej mierze tylko dla samego siebie i ciągłego przekraczania własnych granic. Alex niczego nie tłumaczy, ale po prostu wspina się dalej, wyznaczając limity ludzkiej wytrzymałości.

Sobota 21.09. godz. 18,00  Wstęp wolny

SobotaS 21.09. godz.18,00

więcej...


Muzyka sakralna w kościele sw. Michała

14.09.(sobota) godzina 18:00
"Wieczór bel canto - Ad  Dei Gloriam"
W ramach cyklu "Muzyka sakralna w oleskich kościołach" w kościele św. Michała wystąpią:
Wiktor Jankowski baryton /solista Teatru Wielkiego Opery Lwowskiej
Justyna Kopiszka mezzosopran - solistka Teatru Muzycznego w Łodzi
Michał Kryworuczko - fortepian
Jacek Woleński - prowadzenie
więcej...


Otwarty Turniej Skata

W sobotę 17 sierpnia w sali kameralnej odbędzie się Otwarty Turniej Skata "Grand  Ouvert 2019"

więcej...


Koncert plenerowy -De Gustibus

De Gustibus to wielka różnorodność, nie dająca zamknąć się w ściśle określone ramy, a muzyka jaką wykonują to przekrój wielu muzycznych nurtów.
W repertuarze grupy znaleźć można utwory sprzed kilkudziesięciu lat jak i współczesne, polskie oraz obcojęzyczne, jednak wszystkie posiadają ładunek emocjonalny, głębię dźwięków oraz niebanalny tekst.
Tworząc nazwę zespołu skorzystano z sentencji „de gustibus non est disputandum” czyli „o gustach się nie dyskutuje”.De Gustibus to propozycja dla tych, którzy w otoczeniu akustycznych brzmień pragną poruszenia, sięgając do najgłębszych zakamarków duszy.
więcej...


Dożynki Gminne w Borkach Wielkich

Zapraszamy na Dożynki Gminne w Borkach Wielkich.

08.09.2019 (niedziela) od godziny 14.00

więcej...


XX Ogólnopolski Przegląd Piosenki Poetyckiej-protokol jury

Zakończył się tegoroczny  jubileuszowy XX Ogólnopolski Przegląd Piosenki Poetyckiej . Lauretaem I nagrody został TOM BISHOP z  Poznania . Gwiazdą Przeglądu  był  MACIEJ BALCAR z zespołem.

Protokol Jury

więcej...


Koncert na rynku -De Gustibus

Za nami kolejny koncert na rynku. Tym razem mieliśmy przyjemność posłuchać zespołu De Gustibus. Muzyka jaką zaprezentowało nam czworo młodych i uzdolnionych ludzi to wielka różnorodność, nie dająca zamknąć się w ściśle określone ramy a muzyka jaką wykonują to przekrój wielu muzycznych nurtów. W repertuarze grupy znaleźć można utwory sprzed kilkudziesięciu lat jak i współczesne, polskie oraz obcojęzyczne, jednak wszystkie posiadają ładunek emocjonalny, głębię dźwięków oraz niebanalny tekst. Jednym słowem trudno „przejść” obok nich bez emocji. Delikatne i romantyczne brzmienia wprawiły publiczność w czarujący klimat. Dziękujemy za wspaniały wieczór!

więcej...


Koncert na rynku -NIVEL

więcej...


< poprzednie | 1 | następne >