:: Miejski Dom Kultury w Oleśnie :::...
BIP

Kontakt

Miejski Dom Kultury
ul. Wlk. Przedmieście 31
46-300 Olesno

tel. 34 358 24 45
fax. 34 358 28 30
e-mail: mdkolesno@go2.pl
facebook: http://www.facebook.com/MDK.Olesno

Administracja

Administracja pracuje w dni robocze w godzinach 8:00 - 16:00.

Zajęcia

Zajęcia odbywają się w godzinach 15:00 - 21:00 w dni robocze oraz soboty i niedziele według zaplanowanych imprez.

MDK Olesno

Archiwum aktualności

< poprzednie | 2 | następne >

Koncert zespołu CISZA JAK TA

14 grudnia na deskach MDK gościć będziemy zespół CISZA JAK TA
Cisza jak ta – polski zespół wykonujący poezję śpiewaną, piosenkę poetycką, założony w 2003 w Kołobrzegu.

Zespół tworzy aranżacje muzyczne do wierszy poetów polskich dwudziestego wieku, takich jak Bolesław Leśmian, Maria Pawlikowska-Jasnorzewska, Kazimierz Przerwa-Tetmajer, Jonasz Kofta, Agnieszka Osiecka, Edward Stachura, jak i współczesnych poetów jak Wiesława Kwinto-Koczan, Ewelina Marciniak, Barbara Borzymowska czy Tomasz Borkowski.

Autorami tekstów są również aktualni lub byli członkowie zespołu: Michał Łangowski, Mariusz Skorupa, Mariusz Borowiec, czy Mateusz Wyziński.

Zespół w ciągu 16 lat istnienia zagrał ponad 1000 koncertów w całym kraju, wydał 11 płyt rejestrujących ponad sto utworów grupy.

Od 2017 r. Zespół jest Ambasadorem Fundacji Daj Mi Skrzydła[1], aktywnie wspierając przede wszystkim akcję "Zdążyć przed SLA"[

więcej...


Bal sylwestrowy odwołany !

Gościniec Sternalice, który byl organizatorem zabawy sylwestrowej w MDK informuje:

"W związku z małą ilością chętnych osób, jesteśmy zmuszeni odwołać Bal Sylwestrowy w Miejskim Domu Kultury w Oleśnie. Jest nam bardzo przykro z zaistniałej sytuacji i przepraszamy za niedogodności.
Zapisane osoby prosimy o kontakt 601976069 lub 66571778
0 "

więcej...


Wyniki XXI Oleskiego Konkursu Fotograficznego

Podczas Wernisażu w dniu 22 listopada 2019 poznalismy laureatów XXI Oleskiego Konkursu Fotograficznego.

Galeria nagrodzonych prac na https://www.facebook.com/Oleski-Konkurs-Fotograficzny-151863711830737/

więcej...


Wernisaż XXI Oleskiego Konkursu Fotograficznego

Wernisaż XXI Oleskiego Konkursu Fotograficznego odbędzie się 22 listopada 2019 godz. 18,00 - poznamy laureatów tegorocznego Konkursu .

więcej...


Jazzobranie

Kolejna XVIII już edycja Jazzobrania odbędzie się 6 listopada 2019. Gwiazdą tegorocznego Festiwalu będzie Marek Napiórkowski feat Mino Cinelu

więcej...


Uroczystość nadania Sztandaru Gminie Olesno

 

W dniu 8 listopada 2019 w sali widowiskowej MDK odbędzie się Uroczystość Nadania Sztandaru Gminie Olesno

więcej...


Wieczór z poezją Juliana Tuwima

więcej...


Dni otwarte NBP

Znalezione obrazy dla zapytania nbplogo

 

W roku obchodów setnej rocznicy uchwalenia nazwy złoty dla waluty Rzeczypospolitej Polskiej Narodowy Bank Polski zaprasza na spotkania z bankiem centralnym. Oddział Okręgowy NBP w Opolu oraz Burmistrz Olesna zapraszają wszystkich przedsiębiorców oraz mieszkańców do udziału w Dniu Otwartym 11 października o godzinie 17:00 w Miejskim Domu Kultury w Oleśnie.
Wydarzeniem towarzyszącym będzie koncert Justyny Szafran-wokalistki Teatru Kapitol i laureatki głównych nagród na XVII Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

 

więcej...


KLUB DOBREGO FILMU

Po wakacyjnej przerwie wracamy z Klubem Dobrego Filmu. 18 października godz. 18,00 obejrzymy "Powrót Bena" -amerykański film dramatyczny z 2018 roku w reżyserii Petera Hedgesa. Główne role w filmie zagrali Julia Roberts oraz Lucas Hedges
Tytułowy Ben to młody chłopak, który niespodziewanie pojawia się w domu swojej rodziny tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Matka nie posiada się z radości. Jej marzenie o wspólnej Gwiazdce właśnie się spełniło. Ale pierwszą rzeczą, którą robi na widok syna, jest schowanie wszystkich leków oraz biżuterii. Ben jest bowiem narkomanem. I nie po raz pierwszy powraca do domu czysty, by szybko powrócić do nałogu. Kobieta jest pełna nadziei, że tym razem będzie inaczej. Widok tryskającego energią syna napawa ją optymizmem. Ale nieufność i lęk pozostają. Prowadzi to do emocjonalnej kwadratury koła. Nie jest w tym osamotniona. Ben przeżywa podobne rozterki. Z jednej strony stara się pokazać jako osoba otwarta, nastawiona pozytywnie na przyszłość. Co chwilę jednak rozpłaszcza go rzeczywistość – pokusami, nieufnością bliskich, przypomnieniem tragicznych wydarzeń z przeszłości.
Najnowszy film Petera Hedgesa przypomina bowiem, że nadzieja umiera ostatnia. Nie pozwala ruszyć ludziom z własnym życiem, sprawia, że pozostają w zawieszeniu, licząc na nowe otwarcie, podczas gdy w głębi duszy wiedzą, że czeka ich tylko kolejna porcja bólu i zmartwień.

więcej...


Dokumentalna Odsłona Kina - Free Solo

FREE SOLO -  Free Solo zachwyca i zdumiewa widokami, ale ukazuje też motywacje ekstremalnego wspinacza. Często niezrozumiałe dla postronnych, którzy nie wiedzą, po co ryzykować życie dla czegoś tak błahego jak sport wyczynowy, uprawiany w dużej mierze tylko dla samego siebie i ciągłego przekraczania własnych granic. Alex niczego nie tłumaczy, ale po prostu wspina się dalej, wyznaczając limity ludzkiej wytrzymałości.

Sobota 21.09. godz. 18,00  Wstęp wolny

SobotaS 21.09. godz.18,00

więcej...


< poprzednie | 2 | następne >