:: Miejski Dom Kultury w Oleśnie :::...
BIP

Kontakt

Miejski Dom Kultury
ul. Wlk. Przedmieście 31
46-300 Olesno

tel. 34 358 24 45
fax. 34 358 28 30
e-mail: mdkolesno@go2.pl
facebook: http://www.facebook.com/MDK.Olesno

Administracja

Administracja pracuje w dni robocze w godzinach 8:00 - 16:00.

Zajęcia

Zajęcia odbywają się w godzinach 15:00 - 21:00 w dni robocze oraz soboty i niedziele według zaplanowanych imprez.

WKU

MDK Olesno

Galeria

< poprzednie | 1 | następne >

Wernisaż prac malarskich Krzysztofa Mazonia

W piątek (31.01.)w sali kominkowej MDK odbył się wernisaż prac malarskich Krzysztofa Mazonia, artysty z wieloletnim doświadczeniem i dorobkiem ponad 800 prac olejnych, akrylowych, akwareli czy rysunku. Wystawę prac będzie można podziwiać do 6 marca. Zapraszamy.

FINAŁ WOŚP 12.01.2020

Jak co roku oleski Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy spisał się na 6+. Dzięki pracy wolontariuszy i wszystkich darczyńców udało się pobić rekord z zeszłego roku! Tym razem zebrana kwota wynosi 73.944,89zł !

Koncert Kolęd

4 stycznia Miejski Dom Kultury w Oleśnie stał się miejscem wspólnego kolędowania. Kolędowania niezwykłego, bo łączącego pokolenia dzieci, rodziców i dziadków. Na scenie wystąpił Miejski Chór OLENSIS, Zespół Pieśni Ludowej PROSNA oraz dzieci z Publicznego Przedszkola nr 4.

Bożonarodzeniowy Konkurs Plastyczny

13.12.19 w sali kominkowej MDK odbyło się ogłoszenie wyników Bożonarodzeniowego Konkursu Plastycznego. Jury miało niełatwe zadanie, ponieważ wpłynęło ponad 130 prac. Nagrody za najefektowniejsze ozdoby choinkowe otrzymały dzieci w trzech kategoriach wiekowych: 5-6 lat, 7-8 lat oraz 9-12 lat. Wszystkim biorącym udział dziękujemy i zapraszamy do udziału za rok!

Wernisaż XXI Oleskiego Konkursu Fotograficznego

22.11.2019 w sali widowiskowej MDK odbył się Wernisaż XXI Oleskiego Konkursu Fotograficznego. Spośród ponad 40 uczestników zostali wyłonieni i nagrodzeni autorzy najefektywniejszych prac. Wieczór umilił koncert Michała Jędryszki i Zbyszka Szpikowskiego.

Święto Niepodległości - Stanisława Celińska z zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko

Z okazji Święta Niepodległości w MDK odbył się niezapomniany koncert uwielbianej za role aktorskie i podziwianej za niesamowity talent wokalny, Stanisławy Celińskiej. Artystce towarzyszył zespół pod kierownictwem Macieja Muraszko. Razem stworzyli muzyczny klimat, o którym oleśnianie będą pamiętali jeszcze przez długi, długi czas. Koncert poprzedził występ uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Oleśnie, który przygotowała pani Justyna Kunicka. Dziękujemy!

XX Ogólnopolski Przegląd Piosenki Poetyckiej

Za nami 20 Przegląd Piosenki Poetyckiej. Niesamowici ludzie, niepowtarzalny klimat i czarująca muzyka = niezapomniany wieczór. Kto był ten wie ;) a kogo nie było, zapraszamy do galerii zdjęć

Muzyka sakralna w kościele św. Michała

14.09 - "Wieczór bel canto - Ad Dei Gloriam" W ramach cyklu "Muzyka sakralna w oleskich kościołach" w kościele św. Michała wystąpili: Wiktor Jankowski baryton /solista Teatru Wielkiego Opery Lwowskiej Justyna Kopiszka mezzosopran - solistka Teatru Muzycznego w Łodzi Mateusz Lasatowicz - fortepian Jacek Woleński - prowadzenie Dziękujemy za wspaniały koncert!

Kabaret Młodych Panów - To jest chore

4 września w Miejskim Domu Kultury gościliśmy Kabaret Młodych Panów z najnowszym programem pod tytułem "To jest chore". Zabawne skecze i zaskakujące puenty, a także ironiczne piosenki sprawiły, że dwie godziny minęły nam bardzo szybko i czujemy zdrowy niedosyt. Do zobaczenia następnym razem!

01.09. Muzyka Sakralna - Piotr Łopaciński i Szymon Markiewicz

W minioną niedzielę (01.09.) ramach cyklu "Muzyka sakralna w oleskich kościołach" w kościele ewangelickim wystąpił Piotr Łopaciński i Szymon Markiewicz. Dziękujemy za wspaniały koncert i moc pozytywnych emocji.