:: Miejski Dom Kultury w Oleśnie :::...
BIP

Kontakt

Miejski Dom Kultury
ul. Wlk. Przedmieście 31
46-300 Olesno

tel. 34 358 24 45
fax. 34 358 28 30
e-mail: mdkolesno@go2.pl
facebook: http://www.facebook.com/MDK.Olesno

Administracja

Administracja pracuje w dni robocze w godzinach 8:00 - 16:00.

Zajęcia

Zajęcia odbywają się w godzinach 15:00 - 21:00 w dni robocze oraz soboty i niedziele według zaplanowanych imprez.

MDK Olesno

Galeria

< poprzednie | 1 | następne >

Koncert z okazji Święta Niepodległości

W sobotnie popołudnie 11 listopada 2017 r. w Miejskim Domu Kultury w Oleśnie odbył się uroczysty koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W pierwszej części Koncertu wystąpił chór OLENSIS pod batutą Kariny Duch. Młodzieżowe Studium Muzyki Rozrywkowej w Oleśnie przygotowało montaż muzyczny „Wspomnienie" poświęcony zmarłemu w tym roku znakomitemu tekściarzowi, piosenkarzowi i satyrykowi Wojciechowi Młynarskiemu. Gwiazdą wieczoru była orkiestra Sinfonia Viva pod dyrekcją Tomasza Radziwonowicza, z którą zagrał wybitny polski pianista Karol Radziwonowicz.

XVIII Ogólnoplski Przegląd Piosenki Poetyckiej

W sobotę 7 października 2017 w Miejskim Domu Kultury odbyła się 18 już edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Poetyckiej. Do konkursu zgłosiło się 21 wykonawców, w tym trzech z Olesna. Laureatem został duet HETHET z Warszawy. Nominację na przyszłoroczny Festiwal Piosenki Studenckiej w Krakowie otrzymała Sara Kulesza z zespołem /Olesno/ ,która zajęła drugie miejsce. Jury przyznało tradycyjnie nagrodę im.Mariusza Kozioła,którą otrzymał krakowski zespół Inżynieria Środowiska. Gościem Przeglądu był Janusz Radek z zespołem,który zachwycił oleską publiczność prezentując prawie dwugodzinny znakomity koncert. Protokoł Jury : http://www.mdk.olesno.pl/index.php/aktualnosci/555

"Muzyka sakralna w oleskich kościołach"

Tym razem koncert z cyklu "Muzyka sakralna w oleskich kościołach " gościł z okazji odpustu w najstarszym oleskim kościele św.Michała. W sobotni wieczór wysłuchaliśmy m.inn. kompozycji W.A.Mozarta i J.S.Bacha granych na pozytywie organowym przez Stanisława Pielczyka. Usłyszeliśmy również arie operowe m.inn.Ave Maria ,w znakomitym wykonaniu Damiana Chróścińskiego /tenor/.

Koncert Najpiękniejsza muzyka świata

W sobotę 23 września w ramach VII Dobrodzień Clasic Festival w sali widowiskowej MDK Olesno odbył się koncert “Najpiękniejsza muzyka świata”. W mistrzowskim wykonaniu artystów scen operowych oleska publiczność miała okazję wysłuchać znane wielbicielom tej muzyki utwory operowe,operetkowe oraz musicalowowe. Zaprezentował się również oleski chór OLENSIS pod dyrekcją Kariny Duch.

Wernisaż wystawy poplenerowej TURAWA 2017

Miejski Dom Kultury w Oleśnie był organizatorem pleneru Malarskiego dla Plastyków Nieprofesjonalnych. Plener,który miał swą siedzibę w Ośrodku Małapanew nad Jeziorem Małym w Turawie trwał od 24 czerwca do 1 lipca a brali w nim udział artyści amatorzy z Olesna,Nysy i Opola. W dniu 20 września odbył się wernisaż wystawy poplenerowej.

Koncert Feel Harmonic Singers

W niedzielę 10 września odbył się kolejny koncert z cyklu “”"Muzyka sakralna w oleskich kościołach”. Tym razem w Kościele Ewangelickim zaprezentował się katowicki kwintet wokalny Feel Harmonic Singers.

WAKACJE DLA DZIECI

W dniach 7-18.08 Miejski Dom Kultury i Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji organizowali WAKACJE DLA DIECI

Koncert DGZZ

W sobotni wieczór 12 sierpnia odbył się kolejny koncert na scenie plenerowej w rynku.Tym razem w klimatach piosenki poetyckiej oleskiej publiczności zaprezentował się DGZZ czyli Daniel Gałązka z zespołem - laureat wielu konkursów piosenki poetyckiej. Swoje wiersze odczytał Piotr Brymas,który jest autorem tekstów do piosenek DGZZ

Koncert Droga na wschód

W sobotni wieczór 5 sierpnia na scenie plenerowej w oleskim rynku w koncercie "Droga na wschód" zaprezentował się duet Michał Jędryszek/skrzypce/- Piotr Jaroń /gitara/ . Na program koncertu składała się muzyka żydowska i nią inspirowana/m.inn."Eden","Hava nagila"/,romska/"Ederlezi"/,grecka /"Kukusch"/ i gipsy swing. Oleskiej publiczności koncert podobał się bardzo czego dowodem mogą być bisy,których domagała się od muzyków.

Koncert Grabers Band

W sobotni wieczór 22 lipca po raz kolejny oleski rynek rozbrzmiewał muzyką. Tym razem zaprezentował się pochodzący z Zabrza zespół Grabers Band ,w którego składzie są również oleśnianie. Muzycy, których pasją jest granie autorskiej, żywej muzyki. zaprezentowali profesjonalne, blues - rockowe brzmienie, które spotkało się z żywiołową reakcją licznie zgromadzonej oleskiej publiczności