:: Miejski Dom Kultury w Oleśnie :::...
BIP

Kontakt

Miejski Dom Kultury
ul. Wlk. Przedmieście 31
46-300 Olesno

tel. 34 358 24 45
fax. 34 358 28 30
e-mail: mdkolesno@go2.pl
facebook: http://www.facebook.com/MDK.Olesno

Administracja

Administracja pracuje w dni robocze w godzinach 8:00 - 16:00.

Zajęcia

Zajęcia odbywają się w godzinach 15:00 - 21:00 w dni robocze oraz soboty i niedziele według zaplanowanych imprez.

MDK Olesno

Galeria

< poprzednie | 1 | następne >

Koncert Acoustic Session

W ramach letnich koncertów na scenie oleskiego rynku zaprezentował się oleski duet Acoustic Session

Koncert muzyki sakralnej

W ramach cyklu koncertów "Muzyka sakralna w oleskich kościołach" w obchodzącym jubileusz 500-lecia kościele św.Anny wystąpili MAES -TRIO oraz Patrycy Hauke

Prezentacje teatralne MDK

Grupy teatralne działające przy MDK zaprezentowały swoje najnowsze spektakle

Muzyczne 10 dekad Niwpodległej

Wyjątkowy koncert w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Oleśnie oraz Młodzieżowego Studium Muzyki Rozrywkowej w Oleśnie, pod patronatem Burmistrza Olesna, odbył się 23 maja 2018 r. w Miejskim Domu Kultury. Fantastyczne widowisko muzyczne spotkało się z aplauzem publiczności. "POLSKIE PIOSENKI - 10 DEKAD NIEPODLEGŁEJ" to specjalnie przygotowany program artystyczny, opisujący "10 dekad Niepodległej" słowami najpiękniejszych polskich piosenek, stanowiących swego rodzaju "hymny" poszczególnych dekad.

XX Gminny Festiwal Piosenki Przedszkolnej

Na scenie oleskiego MDK wystąpiło 38 młodych wykonawców

Dla Ciebie Mamo 2018

W sobotnie popołudnie 12 maja 2018 w MDK odbyła się kolejna edycja koncertu "Dla Ciebie Mamo"

Koncert Piotra Machalicy

Z okazji Święta Konstytucji 3 Maja w sali widowiskowej MDK odbył się koncert “Mój ulubiony Młynarski” w wykonaniu popularnego aktora i wokalisty Piotra Machalicy. Oleska publiczność miała okazję wysłuchać piosenek autorskich Mistrza jak i znakomitych przekładów, które stały się ważną częścią polskiej kultury. W czasie koncertu usłyszeliśmy m.inn. : „Jeszcze w zielone gramy”, „Tango desperado”, „Nie ma jak u mamy”, „Bynajmniej”, „Moje ulubione drzewo”, „Najpiękniejszy list miłosny”, „Idź swoją drogą”, czy „Blue Tango”.

Reggae Majówka 2018

XIV Reggae Majówka za nami. Fani muzyki reggae rozkołysali oleski amfiteatr tym bardziej,że dopisała w tym roku pogoda. Na scenie zagrali: Roots Soldiers - górnośląski zespół grający muzykę reggae i roots Junior Stress - polski wokalista, wykonujący muzykę reggae i dancehall oraz gwiazda imprezy Sidney Polak.

63 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

W piątek 13 kwietnia w MDK Olesno odbyły się eliminacje rejonowe kolejnej 34 już edycji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. W ramach tzw. "Małego OKR" zaprezentowali się laureaci gminnych konkursów recytatorskich dla dzieci szkół podstawowych i gimnazjalnych.

34 Wojewódzki Festiwal Teatrów Dziecięcych

W dniu 06 kwietnia 2018 w Miejskim Domu Kultury w Oleśnie odbył się 34 Wojewódzki Festiwal Teatrów Dziecięcych. W Festiwalu wzięło udział 10 zespołów teatralnych reprezentujących szkoły podstawowe, domy kultury i gimnazja województwa opolskiego. Poza konkursem zaprezentowała się grupa teatralna TRZY ŚWIATY z MDK Olesno ze spektaklem „Strych z bajkami”.