:: Miejski Dom Kultury w Oleśnie :::...
BIP

Kontakt

Miejski Dom Kultury
ul. Wlk. Przedmieście 31
46-300 Olesno

tel. 34 358 24 45
fax. 34 358 28 30
e-mail: mdkolesno@go2.pl
facebook: http://www.facebook.com/MDK.Olesno

Administracja

Administracja pracuje w dni robocze w godzinach 8:00 - 16:00.

Zajęcia

Zajęcia odbywają się w godzinach 15:00 - 21:00 w dni robocze oraz soboty i niedziele według zaplanowanych imprez.

MDK Olesno

Galeria

< poprzednie | 5 | następne >

Wernisaż pleneru malarskiego

W piątek 23 września w sali kominkowej MDK odbył się wernisaż wystawy poplenerowej "Olesno'2016". Zaprezentowane prace to efekt Pleneru Malarskiego jaki na przełomie czerwca i lipca zorganizował działający przy MDK Klub Plastyków Nieprofesjonalnych. W plenerze udział wzięło 18 malarzy z Olesna.Opola,Nysy,Krapkowic i Gorzowa Śl. Wystawa czynna do 15 listopada.Zapraszamy!

Wernisaż wystawy malarskiej

W dniu 20 lipca 2016 r. w sali kominkowej Miejskiego Domu Kultury odbyło się otwarcie wystawy malarskiej „IMPRESJE". To już trzynasta wystawa jaką w swoim rodzinnym mieście wystawiła oleska artystka Halina Mielczarek. Wystawa jest czynna do 15 września 2016 r. w godz. 8,00-16,00 . W czasie Dni Olesna wystawę można obejrzeć rownież w sobotę i niedzielę w godzinach 16,00-19,00. ZAPRASZAMY.!

Plener malarski

Miejski Dom Kultury w Oleśnie był organizatorem pleneru Malarskiego dla Plastyków Nieprofesjonalnych. Plener,który miał swą siedzibę w Gospodarstwie Agroturystycznym w Łowoszowie trwał od 26 czerwca do 3 lipca a brało w nim udział 19 artystów amatorów z Olesna,Nysy i Opola.

Prezentacje teatralne

W środowy wieczór na deskach oleskiego MDK grupy teatralne działające przy MDK zaprezentowały swoje najnowsze spektakle. Młodzieżowa grupa DRAMA przedstawiła "Strych z bajkami" a Wielopokolenoiowa Grupa Teatralna TRZY ŚWIATY zaprezentowała "Fredraszki". Obydwa przedstawienia wyreżyserowal Sławomir Kuligowski.

DLA CIEBIE MAMO 2016

Z okazji zbliżającego się Dnia Matki w MDK odbył się koncert im dedykowany

XVIII Minifestiwal Piosenki Przedszkolnej

W dniu 18.05.2016 r. w Miejskim Domu Kultury w Oleśnie odbył się XVIII Gminny Minifestiwal Piosenki Przedszkolnej. W Festiwalu udział wzięło 27 wykonawców z przedszkoli w Gminie Olesno.

Gminne Konfrontacje Teatralne

13 maj 2016 na deskach Miejskiego Domu Kultury w Oleśnie swój aktorski talent zaprezentowali uczniowie szkół podstawowych. Tego dnia odbyły się Gminne Konfrontacje Teatralne w ramach realizacji Rządowego programu Książki Naszych Marzeń.

Koncert piosenek Czesława Niemena

Niezapomniane piosenki Czesława Niemena w swojej interpretacji zaprezentował krakowski zespół AQQ Band

Reggae Majówka 2016

W tegorocznej Reagge Majówce zagrali:Silesian Sound System,Yerlam i Damian Syjonfam

32 Wojewódzki Festiwal Teatrów Dziecięcych

Po raz 32 na deskach oleskiego MDK spotkały się teatry działające przy szkołach i domach kultury woj.opolskiego Zaprezentowało się 11 grup a laureatem I miejsca został "Teatr 534" ze Stowarzyszenia Inicjatyw Kulturalnych PASJA z Kędzierzyna -Kożla Gospodarz- grupa teatralna DRAMA MDK Olesno poza konkursem zaprezentowała spektakl "Strych z bajkami"