:: Miejski Dom Kultury w Oleśnie :::...
BIP

Kontakt

Miejski Dom Kultury
ul. Wlk. Przedmieście 31
46-300 Olesno

tel. 34 358 24 45
fax. 34 358 28 30
e-mail: mdkolesno@go2.pl
facebook: http://www.facebook.com/MDK.Olesno

Administracja

Administracja pracuje w dni robocze w godzinach 8:00 - 16:00.

Zajęcia

Zajęcia odbywają się w godzinach 15:00 - 21:00 w dni robocze oraz soboty i niedziele według zaplanowanych imprez.

MDK Olesno

Kalendarz imprez

25.08. - Koncert na rynku -De Gustibus

De Gustibus to wielka różnorodność, nie dająca zamknąć się w ściśle określone ramy, a muzyka jaką wykonują to przekrój wielu muzycznych nurtów.
W repertuarze grupy znaleźć można utwory sprzed kilkudziesięciu lat jak i współczesne, polskie oraz obcojęzyczne, jednak wszystkie posiadają ładunek emocjonalny, głębię dźwięków oraz niebanalny tekst.
Tworząc nazwę zespołu skorzystano z sentencji „de gustibus non est disputandum” czyli „o gustach się nie dyskutuje”.De Gustibus to propozycja dla tych, którzy w otoczeniu akustycznych brzmień pragną poruszenia, sięgając do najgłębszych zakamarków duszy.
więcej...


01.09 - Muzyka sakralna w oleskich kościołach

W ramach cyklu "Muzyka sakralna w oleskich kościołach" w kościele ewangelickim wystąpią Piotr Łopaciński i Szymon Markiewicz-koncert  1 września godz. 17,00

Piotr Łopaciński od lat związany jest ze sceną muzyki gospel, a karierę zaczynał w lubińskiej szkole muzycznej. Kontynuował naukę w szkole muzycznej II stopnia w Legnicy i na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego. W 2018 roku wraz z warszawskim chórem Sienna Gospel Choir zdobył złoty medal na międzynarodowym festiwalu muzyki chóralnej na greckiej wyspie Korfu.

więcej...


04.09 - Kabaret Młodych Panów

„To jest chore” – najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień. Jest o tym, co nienormalne, bezsensowne i absurdalne w naszej codzienności.

Jak mawiał Zygmunt Freud „nie ma ludzi zdrowych, są tylko niezdiagnozowani” i ten program w pełni to potwierdza.

Zabawne skecze kabaretu i zaskakujące puenty, których tutaj nie brakuje, świetne scenki łączące, jak i ironiczne, mądre piosenki sprawiają, że dwie godziny mijają nam bardzo szybko i czujemy zdrowy niedosyt.

MDK Olesno 4.09.2019 godz. 18,00

więcej...


08.09. Dożynki Gminne w Borkach Wielkich

więcej...


21.09. Dokumentalna Odsłona Kina

 

Dokumentalna Odsłona Kina (DOK) jest projektem, który w sposób bezpośredni pragnie zapoznać, zainteresować i zachwycić widza tą odsłoną kina, którą wyznacza film dokumentalny 

W  sali widowiskowej MDK Olesno  zostanie wyświetlony  "FREE SOLO" - 21 września godz.18,00 Wstęp wolny!

więcej...


29.09. Opolskie Kino Objazdowe

Po wakacyjnej przerwie wznawiamy seanse Opolskiego Kina Objazdowego. 29 września zobaczymy m.inn." Agry Birds 2". Po wielkim sukcesie „Angry Birds Film”, który na całym świecie zarobił ponad 350 milionów dolarów, czas na ponowne spotkanie z Redem, Chuckiem, Bombą i innymi bohaterami „Angry Birds Film 2”!.

więcej...


05.10. XX Ogólnopolski Przegląd Piosenki Poetyckiej

Tegoroczny  jubileuszowy XX Ogólnopolski Przegląd Piosenki Poetyckiej odbędzie się tradycyjnie w pierwszą sobotę października. Gwiazdą Przeglądu będzie MACIEJ BALCAR z zespołem.

Zapraszamy do udziału w części konkursowej Przegladu

Więcej na stronie specjalnej http://www.mdk.olesno.pl/serwisy/przeglad/index.php

więcej...


19.10. Koncert Gwiazd

Koncert Gwiazd w Miejskim Domu Kultury w Oleśnie, odbędzie się 19 października (sobota)  o godzinie 17.00.

Wystąpią artyści znani między innymi z TVSilesia. Będzie można posłuchać lubianych śląskich szlagierów w wykonaniu: Joanny Wojtaszewskiej, Koli i Juli, Kamila Rocha Karolczuka, Tomasza Calickiego, Karpowicz Family oraz Milli.  Wydarzenie poprowadzi Eugeniusz Witek Geno.

Bilety do nabycia w MDK oraz na stronie www.kupbilecik.pl

ZAPRASZAMY!

więcej...


11.11. Narodowe Święto Niepodległości

W ramach obchodów  101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości  11 listopada  na scenie Miejskiego Domu Kultury w Oleśnie wystąpi Stanisława Celińska z zespołem pod kierownictwem  Macieja Muraszko

więcej...


29.11. -Koncert - Szlagierowo i z Humorem

Zapraszamy do dołączenia wydarzenia na facebooku:

https://www.facebook.com/events/812359939148176/

więcej...